Obiekt - inny obiekt komercyjny, 600 m2

Obiekt - inny obiekt komercyjny na sprzedaż,

Cena: 5 490 000 PLN

9 150 PLN/m2

Dariusz Rudak
Telefon: 500 283 324
biuro@boto.com.pl

Opis

Przedstawiam państwu zespół pałacowo-parkowy położony 20 km od Wrocławia. Nieruchomość obejmuje prawo własności działki o powierzchni około 3,5 ha w tym 1, 5 ha parku ( starodrzew, wiosną porośnięty Śnieżyczkami). Zabudowana jest zabytkowym dworem z XIII usytuowanym na wyspie,którą okala fosa z rozlewiskiem zaopatrywana w wodę z czterech podziemnych źródeł. Woda z fosy wypływa do rowu wpadającego do rzeki Bystrzycy.

Ponadto na działce poza dworem, posadowiony jest budynek mieszkalny , dwu-klatkowy, jednopiętrowy oraz ciąg budynków gospodarczych o długości ok. 100 m z pięknymi sklepieniami.

Cześć działki przeznaczona jest pod potrzeby jej mieszkańców tj. ogród z sadem ok.0,20 ha oraz cześć wypoczynkową z basenem o wymiarach 6,6 na 12,5 metra, zadaszony przesuwanym dachem z podwójnego poliwęglanu o wysokości 3 metrów nad lustrem wody, ogrzewającym wodę na kąpiele od maja do końca września.Dla nieruchomosci, która jest wpisana do rejestru zabytków obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego umożliwiający jej zagospodarowanie w sposób alternatywny. Obecnie wykazywana jest jako nieruchomość rolna, a ponieważ wpis do rejestru zabytków skutkuje zerowym podatkiem zarówno rolnym jak i od nieruchomosci, właściciele nie ponoszą żadnych podatków wobec Gminy.

Nieruchomość położona jest przy drodze wiejskiej, od drogi odgradza ją mur o długości 160 metrów oraz ciąg zabudowań. Pozostała cześć ogrodzona jest ogrodzeniem panelowych z podmurówka wzdłuż, którego posadzone są cisy,dziś 12 letnie.

Budynek dworu przebudowany w XIX W przez ówczesnych właścicieli i wyremontowany przez obecnych. Wymiary dworu to szerokość : 10 m, długość 30 metrów, jednopietrowy ze strychem użytkowym, częściowo podpiwniczony lochami.

Parter dworu ma charakter amfiladowy i podzielony jest na tak zwane cztery funkcje: salon, gabinet, kuchnie i jadalnia.

Podłogi wyłożone są granitami z ogrzewaniem podłogowym, pozostałe podłogi drewniane ( oryginalny parkiet tzw. Dębu moczonego ).

Piętro budynku to sypialnie właścicieli i rodzin ich dzieci oraz cześć wypoczynkowa, 8 pokoi, dwie łazienki,garderoba oraz duży hol. Do pokoi podprowadzona jest instalacja wodno-kanalizacyjna, która jest nowa w całym budynku. Nowa jest tez instalacja elektryczna, w tym siła. Budynek ogrzewany jest przez pompy ciepła, których zródło poziome znajduje się poza wyspą.

Na działce znajduje się kanalizacja gmina, ale własciciele korzystają z oczyszczalni ekologicznej ścieków posadowionej na działce.

W budynku są dwa kominki w tym jeden termo-kominek zabudowany stylowymi kaflami, włączony w instalacje grzewcze ze względu na płaszcz wodny, drugi otwarty w salonie z marmuru.

Szczegóły

Numer oferty 44270929
Typ oferty Obiekt - inny obiekt komercyjny
Rodzaj transakcji Sprzedaż
Cena 5 490 000 PLN
Cena za m2 9 150 PLN
Liczba pięter 1
Powierzchnia 600 m2
Województwo DOLNOŚLĄSKIE
Powiat średzki
Gmina Kostomłoty

Film do oferty