Karta Oferty 2018-01-26T11:28:36+00:00

Domy - obiekt stylowy, 630 m2, Wrocław

Domy - obiekt stylowy na sprzedaż, Wrocław

Cena: 4 960 000 PLN

7 873 PLN/m2

Jadwiga Spychała
nr licencji: 177
Telefon: 603851917
wiga@boto.com.pl

Opis

Przedstawiam państwu zespół dworsko-parkowy położony 20 km od Wrocławia. Nieruchomość obejmuje prawo własności działki o powierzchni około 3,5 ha w tym 1, 5 ha parku ( starodrzew, wiosną porośnięty Śnieżyczkami). Zabudowana jest zabytkowym dworem z XIII usytuowanym na wyspie,którą okala fosa z rozlewiskiem zaopatrywana w wodę z czterech podziemnych źródeł. Woda z fosy płynie do rzeki Bystrzycy.

Ponadto na działce poza dworem, posadowiony jest budynek mieszkalny , dwuklatkowy, dwupiętrowy o pow. 430 m2 oraz ciąg budynków gospodarczych o długości ok. 100 m z pięknymi sklepieniami. Zabudowania nadają się do remontu, ale są w dobrym stanie technicznym.

Działka w MPZP jest działką usługowa co pozwala na dodatkową jej zabudowę.
Cześć działki przeznaczona jest pod potrzeby jej mieszkańców tj. ogród z sadem ok.0,20 ha oraz cześć wypoczynkową z basenem o wymiarach 6,6 na 12,5 metra, zadaszony przesuwanym dachem z podwójnego poliwęglanu o wysokości 3 metrów nad lustrem wody, ogrzewającym wodę na kąpiele od maja do końca września

Dla nieruchomosci, która jest wpisana do rejestru zabytków obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego umożliwiający jej zagospodarowanie w sposób alternatywny. Obecnie wykazywana jest jako nieruchomość rolna, a ponieważ wpis do rejestru zabytków skutkuje zerowym podatkiem zarówno rolnym jak i od nieruchomosci, właściciele nie ponoszą podatków wobec Gminy.

Nieruchomość położona jest przy drodze wiejskiej, od drogi odgradza ją mur o długości 160 metrów oraz ciąg zabudowań. Pozostała cześć ogrodzona jest ogrodzeniem panelowych z podmurówką, wzdłuż którego posadzone są cisy, dziś 12 letnie. Budynek nie jest widoczny dla sąsiedztwa.

Budynek dworu przebudowany w XIX w. przez ówczesnych właścicieli i wyremontowany przez obecnych. Wymiary dworu to szerokość : 10 m, długość 30 metrów, jednopiętrowy ze strychem użytkowym, częściowo podpiwniczony.

Parter dworu ma charakter amfiladowy i podzielony jest na tak zwane cztery funkcje: salon, gabinet, kuchnie i jadalnia.

Podłogi wyłożone są granitami z ogrzewaniem podłogowym, pozostałe podłogi drewniane ( oryginalny parkiet tzw. Dębu moczonego ).

Piętro budynku to sypialnie właścicieli i rodzin ich dzieci oraz cześć wypoczynkowa, to 8 pokoi, dwie łazienki, garderoba oraz duży hol. Do pokoi podprowadzona jest instalacja wodno-kanalizacyjna, która jest nowa w całym budynku. Nowa jest też instalacja elektryczna, w tym siła. Budynek ogrzewany jest przez pompy ciepła, których zródło poziome znajduje się poza wyspą.

Na działce znajduje się kanalizacja gmina, ale właściciele korzystają z własnej ekologicznej oczyszczalni ścieków.

W budynku są dwa kominki w tym jeden termo-kominek zabudowany stylowymi kaflami, włączony w instalacje grzewcze ze względu na płaszcz wodny, drugi otwarty w salonie z marmuru.

Posiadłość znajduje się w kierunku płd. - zach. od Wrocławia, 15 km od lotniska i 9 km od autostrady A4.

Po dalsze szczegóły lub w celu prezentacji obiektu zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.
Osoba prowadząca Jadwiga Spychała 603851917 Boto Nieruchomości
Na stronie biura www.boto.com.pl
zamieściliśmy film o nieruchomości do którego obejrzenia serdecznie zachęcamy.


Oferta nie stanowi w rozumieniu przepisów prawa KC oferty handlowej.

Szczegóły

Numer oferty 44270929
Typ oferty Domy - obiekt stylowy
Rodzaj transakcji Sprzedaż
Cena 4 960 000 PLN
Cena za m2 7 873 PLN
Liczba pokoi 12
Piętro Parter
Liczba pięter 2
Powierzchnia 630 m2
Powierzchnia działki 35 000 m2
Miejscowość Wrocław
Województwo DOLNOŚLĄSKIE
Powiat Wrocław m.
Gmina Wrocław M.

Film do oferty